Işıklı Tabela Ankara, bir firmanın kurumsal kimliği ortaya çıkarmak ve kendini müşteriye karşı çekici kılabilmesi için en önemli araçlardan biridir. Tabela önemlidir çünkü işletmenin tanınırlığını arttırır ve müşteri çeker. Tabela firmanıza kar getirecek bir unsur olmakla birlikte doğru kullanıldığında kalıcı müşteriler de elde etmek için bir aracı olur. Tabelanın birçok çeşidi mevcuttur ve Işıklı tabela bunlardan en çok tercih edilen denecek kadar yaygın olan bir çeşittir.

Teknolojinin gelişmesiyle reklam sektörü de kendi içinde bir takım gelişme ve değişimlere uğradı. Şah reklam Ankara Işıklı Tabelacı, bu gelişmeleri yakinen takip ediyor ve siz müşterilere en kaliteli haliyle ulaşması için çaba gösteriyoruz. Bu teknolojik gelişmelerin güzel ve estetik getirilerinden biri de ışıklı tabelalardır.

Firmaların tercihlerine göre tabelalar ışıklı tabela veya ışıksız tabela olarak tasarlanabilmektedir. Işıklı tabela, çeşitli ışıklandırma sistemleri ile yapılan bir reklam tabelası yöntemidir. Işıklı tabelalar, göz alıcılıkları sayesinde müşterilerin dikkatini en çok çeken tabelalardan biridir ve bu durum söz konusu firmanın tanınırlılığını arttırarak firmaya fayda sağlamakta olduğu için tercih edilişindeki önemli etkenlerden biriridir.

Işıklı tabela tercih eden müşterinin birincil amacı tabelaya dikkat çekmek ve gece görünebilirliğini sağlamaktır. Eğer firmanız geceleri işlek bir yerdeyse veya gece çalışan firmalardan biriyseniz aradığınız ankara ışıklı tabela çeşidi tam olarak ışıklı tabeladır. Işıklı Tabela sizi daha görünür kılacak ve çevrenizdeki diğer işletmelerle olan farkınızı ortaya koyacaktır.

Ankara Işıklı Tabela Kullanım Yerleri

Işıklı tabelalar hemen her firma ve alan için kullanıma uygundur. Esnaf işletmeleri, marketler, çatılardaki tabelalar, bina ve ev girişleri, okullar ve uyarı yazıları gibi çok çeşitli alan ve konuda insanların dikkatini çekmek ve onların akıllarında yer etmek için kullanılır.

Işıklı tabelaların ışıkları için belirli bir standart sistemleri mevcuttur. Söz konusu bu sistem beyaz, sarı, mavi, kırmızı gibi renklerle müşterinin ilgisini ve dikkatini çekecek şekilde düzenlenir. LED ışık ve neon ışıklı seçenekleri en çok tercih edilenler arasındadır çünkü yarattığı ambiyans müşterinin ilgisini cezbetmektedir. Bir kafe, bar gibi popüler mekanlarda iç mekan dekorlarında LED ve neon ışıklı sistemlerin kullanımının arttığı gözlemlenmiştir ki bu durumu özellikle fotoğraf çekme kültürünün gelişmesi etkilemiştir. Güzel bir tasarımla desteklediğiniz LED veya neon ışıklı dekorunuz, müşterinizin selfie fotoğrafıyla bir reklam aracına dönüşerek başka müşterileri de çekecektir.

Işıklı tabelaları dış mekanda tercih eden firmalar ise genellikle gece görünürlüğü arttırma amacı gütmektedir. Gece karanlığında kendini gösteren bir firmanın varlığı gün içinde de müşteri tarafından ayırt edilecektir çünkü dikkat çekici renkler ve bir tasarımla ışıklı tabela, müşteri zihninde yer edecektir. Daha çok dikkat ve estetik algıyı korumak için birbirine uyumlu birden fazla renk de kullanılabilir.

Işıklı tabela ile her türlü doğal ışıkta kendinizi tanıtabilir, mesajlarınız geceleri daha net görünmesini sağlayabilir ve müşterilere farkınızı gösterebilirsiniz.

Ankara Işıklı Tabela Özellikleri

Işıklı tabelalar her koşula uyum sağlayabilecek kadar dayanıklı olmasının yanında uzun süreli bir kullanım ömrüne sahiptir. Işıklı tabela hakkında en büyük tereddüt ışık gücünün zamanla azalabileceğine dair yaşanır ancak böyle bir endişeye gerek yoktur çünkü ışıklı tabelalar herhangi bir ışık değişikliği olmadan uzun zaman kullanılma özelliğine sahiptir. Son zamanlarda daha sık tercih ediliyor olma nedeni, ekonomik olarak avantaj sağlamasıdır. Her türlü alıcı firmanın bütçesine uygun bir ışıklı tabela sistemi yapılmasının yanında uzun süreli kullanımı ve müşteri çekme avantajıyla kazanç elde etmek kolaylaşır. Şık görünümü sayesinde ışıklı tabelanız beğeni de alacak ve müşterinin firmanıza olan bakış açısında olumlu ve tatminkar bir izlenim bırakacaktır.

Bunun yanında, hemen her firmanın kendisini tanımlayan ve onları yansıtan bir ışıklı tabelası vardır. Rekabetin sürekli arttığı pazarlarda ön plana çıkmak her zaman önemli ve kazanç getirecek bir durumdur.

Şah reklam olarak en kaliteli hizmeti görmeniz için yanınızdayız. … yıllık deneyim ve nezih iş anlayışımızla istekleriniz ve önceliklerinizi dinleyerek sizin en doğru ürünlerden faydalanmanız için size yardımcı oluyor tüm süreçlerde müşterimize danışarak hareket ediyor ve müşteri memnuniyetini ön plana koyuyoruz.

Işıklı Tabelada Aydınlatma Hesabı

Tabela üzerindeki yazı ve görselleri ön plana çıkararak daha görünür hale getirmek için ışıklı tabelanın renklerinin ve ışıklandırma sistemlerinin doğru seçilmesi gerekir. Örneğin gece dış mekan kullanımı için tasarlanan bir tabelanın ışığı, iç mekan için kullanılacak olandan daha parlak olacaktır. Gece dış mekan ışıklı tabelasının aydınlatma sistemi de buna göre seçilmelidir.

Işıklı tabelanın 4 temel aydınlatma sistemi vardır. Bunlar “LED, Neon, Florasan ve Dıştan ışıklandırma” olarak ayrılmaktadır.

Ankara Işıklı Tabela Seçimi

Işıklı tabela, bir firmanın müşteriyi kendine çekmesi için önemlidir. Dolayısıyla tabela seçimi aşamaları da bir o kadar önem teşkil etmektedir. Şah reklam olarak, seçiminizi yaparken size bir yol gösterici olması için bu konuyu biraz daha detaylandırmak istedik.

Öncelikle ışıklı tabelanızın yerini seçmelisiniz. Işıklı tabelalar kendilerini göstermek, gerçek anlamıyla parlamak isteyen ürünlerdir ve ışıklı tabelanızı, renk olarak uyumsuz bir zemine yerleştirmek görüntü kirliliği oluşturmak ya da arka plana atılabileceği ve görülmeyeceği bir yere yerleştirmek doğru olmayacaktır. Bu tarz yerlere yerleştirildikleri takdirde tabelanın hiçbir etkisi kalmayacak ve dikkat çekmeyecektir. Bu da hem sizin masrafınızın boşa çıkmasına neden olacak hem de ürünün üretiliş amacını gerçekleştirmesine engel olacaktır. Dolayısıyla ışıklı tabelanızı koymak için seçilecek yerin analizi doğru yapılmalıdır.

Seçilen yerin ölçümüne göre tabela ölçüleri seçmek deyine çok önemlidir. Küçük bir zemine büyük boyutları olan bir ürün yerleştirmek estetik değeri bozacak veya büyük bir alana küçük boyutlu bir ürün yerleştirmek ışıklı tabelanın görünürlüğünü engelleyecektir. Şah Reklam’ın uzman ekibi, size ölçüm ve değerlendirme konusunda yardımcı olabilir. İhtiyacınıza en uygun ürüne sahip olmak için bize ulaşmanız yeterli.

Ayrıca az önce de bahsettiğimiz gibi birbiriyle uyumlu renkler seçilerek estetik bir görüntü oluşturmak önemlidir. Sadece zemin ve ışıklı tabelanız arasındaki renk uyumu değil, ışıklı tabelanızın kendi içindeki renk uyumu da bir o kadar estetik değer taşımaktadır. Estetik olan ürünler her zaman hayran kazandırır. İnsanlar güzel olan şeylere yakın olmak isterler.

Işıklı tabelanızın tasarımına da dikkat etmeniz gerekir. Yazı ve görsellerin seçimi doğru yapılmalıdır. Kullanılan tasarım sizi ve işinizi en iyi şekilde temsil etmeli, içinde bulunduğunuz sektörü tanımlamalıdır. Işıklı tabelanız ile şirketiniz arasındaki uyumsuzluk müşterinizin bakış açısında olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Bunların yanı sıra ışıklı tabelanızdan uzun süre verim alabilmek için bulunacağı yerin hava koşullarını da göz önünde bulundurmalı ve malzemeleri buna göre seçmelisiniz. Bu sayede en uzun kullanım ömrüyle ışıklı tabelanızdan maksimum verimi elde edebilirsiniz.

Bir ışıklı tabela için en önemli nitelik gece veya karanlık ortamdaki görüntüsüdür. Çoğu zaman ışıklı tabelaların gün içinde veya gece vakti görünümlerinde farklılıklar olmaktadır. Işıklı tabelalarınız hazırlanırken kullanılmasına karar verilen ürünün ışık kuvvetlerinden maksimum seviyede yararlanabilmek için konulacağı yerin görüntüsüne, ışıklı tabelanın konumuna ve tasarımına önem verilmektedir. Bu noktada ışıklı tabelanın konumuna da değinmemiz gerekir. Tabelanın açısı göz hizasına uygun olmalı ve göze hitap etmelidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bulunduğu zeminle absürt boyut farkları bulunmamalıdır.

 

Işıklı Tabelanın avantajları

Dikkat çekicidir. Yalnız gece saatlerinde parlayarak dikkat çekmez, gün içinde kalabalık caddelerde sıradan tabelalar arasında da parlayarak odağı kendisinde toplar ve müşteri çeker. Bunun yanı sıra ışık açısının daha düşük olduğu kış aylarında veya havanın genel olarak bulanık olduğu zamanlarda yine gece zamanı gibi bir etkiyle parlayarak dikkat çekecektir.

Gece çalışan işyerleri için hayati önem arz etmektedir. Karanlık çöktükten sonra bir işyerinin yer işareti ışıklı tabelasıdır. Fark edilmesini ve bulunmasını kolaylaştırır.

Şık tasarımlar, mekanla bütünleşerek müşteri çekme görevi üstlenirler. Marka ve kurumsal kimlik bir bütün oluşturarak müşteride güven sağlar ve kendine çeker. Görüntüsü ve marka ile kurumsal kimlik arasında bir bütün oluşturması itibariyle müşteriye bir ön gösterim niteliği taşır.

Şık tasarımıyla firmanızına prestij katmaktadır.

Enerji tasarrufu sağlayarak bütçenize zarar vermemektedir.

Birinci sınıf malzemeleriyle ışıklı tabelanızın kullanım ömrü uzun olur ve bakımı da kolaylaşır.

Uzun ömürleri olduğu ve sürekli bir bakıma ihtiyaç duymadığı için bütçe açısından uygundur ve zarar etme ihtimali yoktur.

Işıklı olması sayesinde tabelanızdaki yazılar ve tanıtımınız çok uzak bir mesafeden bile fark edilebilir düzeydedir.

Sürekli yeni açılan dükkan ve firmalar arasında yükselen rekabet içinden sıyrılarak gerçek anlamda parlamayı sağlar.

Kullanım alanı çok çeşitli ve her bütçeye uyum sağlayacak malzemelerle yapımı uyumlu olduğu için size ve firmanıza en uygun ışıklı tabelayı bulmak zor olmayacaktır.

Estetik görüntüsü sayesinde müşteride güzel bir izlenim yaratacak ve kalıcı müşteri ediniminde katkıda bulunacaktır.

Deneyimli bir firma ile çalışmak, yapılabilecek yanlışlıkların önüne geçilmesine yardımcı olur. İstenmeyen bir hata ile firmanızın tanıtımı yanlış yapılabilir, kurumsal kimliğiniz hatalı gösterilebilir ve bunun yanında ekstra masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz ancak profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız ön plana koyarak hata payını en aza indirir.

Ankara Işıklı Tabela İmalatı

Tabelalar günümüze kadar sürekli bir değişim içinde gelmiştir. Zaman değiştikçe doğan yeni ihtiyaçlar, yeni ticaret kapıları açmış; mevcut tabelalar ve reklam seçenekleri yetersiz kalmaya başlamıştır. Kızışan ticaret ile daha görünen ve ön planda tabelalara olan ihtiyaç artmıştır. Işıklı tabela tam da böyle bir durumda, geceleri de dikkat çekmek isteyen esnafın isteği doğrultusunda gelişmiş ve amacına ulaşarak başarılı bir çeşit olarak günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Şah reklam da bunun bir parçası olarak sizler için en uygun ışıklı tabelayı üretmek için çalışıyoruz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz her aşamada sizlerin yanında ve ihtiyacınız olan her şeye hakimdir. Yine de Işıklı tabelanın üretim aşamaları hakkında bilginiz olmasını isteyerek bu yazıyı düzenledik.

Profesyonel ekibimiz tarafından her detay için sizinle uzlaşarak tasarlanan ışıklı tabelanızın malzemeleri belirlenir. Malzemeler belirlendikten sonra tabelanızın harflerinin ve arka zemininin bir taslağı, iskeleti oluşturulur. Bu iskelet, genellikle alüminyum veya demir maddeler ile oluşturulmaktadır. Ardından ışıklı tabelanızın bu iskeletine yaklaşık olarak 10 - 12 cm uzunluğunda profil konulmaktadır. Bu profil de genellikle alüminyumdan yapılır. Işıklı tabelanızın ön kısımlarında da ışık geçirgenlik özelliği olan polikarbon veya pleksi yani akrilikten yapılan çeşitli tablalar kullanılmaktadır. Işıklı tabelanızın arka kısımlarına ise alüminyum gofrajlı tablalar kullanılır. Bu işlem ışıklı tabelanızın ışık yansımasını eşitleyecek ve uzaktan görünümü netleştirecektir. Sonrasındaki çalışmalar ile ışıklı tabelanız ışık sistemi olarak seçtiğiniz sistem kurularak aydınlatma görevi işlevselleştirilir. Üretimi sırasında tabelanızın her mevsime uygun olduğundan emin olunur.

Müşterimizin isteğine bağlı olarak ışıklı tabelalar standart montajlarla yapılabilir veya yine isteğinize bağlı olarak çeşitli görsel ve montaj işlemleriyle desteklenerek farklı ve özel bir tasarım ortaya çıkarılabilir. Bunun yanında eğer standart bir ürün istediyseniz, hazır kalıplı alüminyum kasalar ile istediğiniz ışıklı tabela tasarımı elde edilebilmektedir. Söz konusu kasalar genellikleri 8 – 15 cm arasında değişmektedir.

 

Ankara Işıklı Tabela Çeşitleri

 Işıklı tabela firmanızın bir adım öne geçmesi için önemli bir yoldur. Nasıl bir ışıklı tabelaya sahip olmak istediğiniz de ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize bağlı olarak, profesyonel ekibimiz tarafından tasarlanıp üretilerek sizlere ulaştırılmaktadır.
Hangi çeşide karar vermek biraz uğraştırıcıdır ancak ekibimiz firmanız için en doğru seçimi yapmanız için size yol göstermektedir.

Firmaların kendi reklamlarında önemli bir payı bulunan tabelaların üretilme sürecinde çeşitli ürünler kullanılır. Tabelalarda hangi malzemelerin kullanılacağına ve ürünün çeşidine karar verirken hedef aldığı müşteri kitlesi, tabela üzerinde yer alacak yazı ve görseller düşünülerek tercihte bulunulmalıdır. Bu nedenle hem doğrudan tabelanın türleri vardır hem de o türlerin kendi içinde farklı çeşitleri…

Işıklı tabelayı da dört çeşit olarak ayırmak mümkündür. Bunlar vinil germe, neon tabela, kutu harf ve kompozit oyma olarak adlandırılan tabela çeşitleridir.

Vinil Germe Işıklı Tabela Ankara

Büyük ölçüleri sayesinde çokça tercih edilen vinil germe tabela, dijital baskı olması sayesinde renk çeşitliliği de sağlamaktadır. Işık geçirme özelliğine sahip bir branda kumaş türevine yapılan baskının ışık sistemi döşenmiş tabelaya gerilmesiyle yapılır. En çok tercih edilenlerden biri olan vinil germe tabelalar, sadece marka isim tanıtımı değil aynı zamanda çeşitli bilgilendirmeler ve reklamlar için de kullanılmaktadır.

Led- Neon Işıklı Tabela Ankara

Bu günlerde en popüler olan çeşitlerden biridir ve özellikle iç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır. Çeşitli renklerle enerji veren bir görünüme sahip olmasından ötürü gençlerin sıkça uğradığı mekanlar tarafından tercih edilir. Elektronik ve geçirgen maddelerin üzerine konulan pvc kartlarının arasında bir elektrik akımı sistemi kurularak üretilir.

Kompozit Oyma Işıklı Tabela Ankara

Çeşitli makineler ile istenilen şekillerde kesilen kompozit malzemenin altına ışık geçirgen akrilik malzeme döşenip onun da altına ışıklandırma sistemi kurulmasıyla üretilmektedir. Düşük maliyeti olduğu için çokça tercih edilen ürünlerden biridir. Görüntüsü de şık ve dikkat çekicidir.

 

Kutu Harf Işıklı Tabela Ankara

Çeşitli malzemelerle üretilerek ışıklandırma sistemi kurulan harflerin bir arka levhaya montajlanmasıyla üretilen ışıklı kutu harf tabela tasarımları, genellikle müşterilerine şık bir ön izlenim vermek isteyen firmalar tarafından kullanılır. Şık ve bütçeye uygun olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Kutu harf ışıklı tabelanın da kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır.

Işıklı Pleksi Kutu Harf Tabela Ankara

Dış ve iç mekanların ikisi için de uygundur. 3 – 4 mm pleksi yani akrilik madde eritilerek harf, görsel, şekil ve numaralar oluşturulmaktadır. Oluşturulan harf, görsel, şekil ve numaraların üst bölümleri cvn yahut lazer makineleriyle kesilir. Üretilen harf ve görsellerin 4 - 7 cm değerinde değişen derinlikleri mevcuttur. Alt kısımlarına 10 - 11 mm değerinde foreks malzeme kesilerek istenilen ışık sistemi üzerine yerleştirilir. Böylece yapılan pleksi yani akrilik kutu harflerin altları dışında kalan tarafından da ışık geçişi sağlanmış olur.

Alüminyum Kutu Harf Tabela Ankara

Genellikle zemin katlarda bulunan işletmeler tarafından veya çatılara yerleştirilmesi istenen tabelalar için tercih edilir. Alüminyum kutu harflerin iki farklı üretim şekli vardır. Fileli ve önden ışıklı olan alüminyum kutu harf ile filesiz ve arkadan ışıklı olan alüminyum kutu harf.

Fileli olan alüminyum kutu harfler sert hava koşulları için dayanıklıdır ve bu tercih edilmesindeki önemli etkenlerdendir. Yüksek yerlere uyum sağlar çünkü önden aydınlatmalı olması onların yazılarının uzaktan daha net okunmasını sağlar. Üretim aşamasında alüminyum malzemesine şekil verilir ve üst taraflarına pleksi yapılarak işlenirler. Pleksi malzemeler ışık geçirgen özelliğe sahiptir ve ledlerin yerleştirilmesinin ardından aydınlatmaları fark edilecektir. Harflerin altına 9 – 11 mm foreks, harfe uyacak şekilde kesilerek ledler için zemin görevi görür. Uygun kısma led lambaların kabloları ve trafoları yerleştirilir.

Filesiz olan arkadaş ışıklandırmalı alüminyum kutu harfler zemin kattaki yerler için idealdir. Ters tava gibi bir şekilde yapılan harflerin üslerindeki ve yanlarındaki bölgeler alüminyumdan üretilir ve sonradan müşterinin istediği, tercih ettiği renk ile boyanır. Ardından ışık sistemi döşenerek tamamlanır.

Paslanmaz Krom Kutu Harf

Altın ve gümüş renk seçenekleri mevcuttur. Genellikle iç mekan mağazalarında (alışveriş merkezleri veya iş hanlarındakiler gibi) veya zemin kat işletmelerinde tercih edilmektedirler. Alüminyum kutu harfteki gibi fileli ve filesiz  seçenekleri vardır. Fileli paslanmaz krom kutu harflerin estetik bir görüntüsü olduğu için son yıllarda tercih edilme oranlarında artış olmuştur ancak alüminyumla kıyaslandığında ücretinin daha yüksek olduğunu söylemek dgerekir.

Prinç Kutu Harf

Açık prinç veya koyu prinç renk seçenekleri mevcuttur. İç mekan işetmeleri için uygundur ve estetik bir görünüme sahip olduğu için hava koşullarıyla karşılaşmayacağı yerlerde tercih edilebilir ancak yine alüminyuma kıyasla ücreti biraz daha dolgundur.

Işıklı Tabela Fiyatları Ankara

Alanında son teknolojiyi takip ederek müteriyle buluşturan ve son teknoloji üretim makineleriyle müşterinin istediği her tasarımı kolayca yapabilen profesyonel ekibimiz, kaliteli ve benzersiz ışıklı tabelaların üretimini uygun ve uyumlu olarak üretmektedir. Gerek ışıklı tabelanın ön hazırlık aşamasında gerek tasarım aşamasında gerekse üretim süreçlerinde müşteriyle tam bir uyum içinde ve onun fikirlerine, onun isteklerine öncelik vererek hareket eden profesyonel ekibimiz sadece ışıklı tabelanın üretim aşamasında değil sonraki da profesyonel desteğini sunuyor ve müşterisini doğru bir şekilde yönlendirmeye devam ediyor. Eşsiz tasarımlarla müşterimizin kurumsal kimliğini markasıyla en özgün haliyle birleştirerek müşterimizin tanıtımına katkıda bulunuyor ve rakiplerine kıyasla öne çıkmasına yardımcı oluyoruz. Her anlamda müşteriye ve güvenliğine öncelik vererek ışıklı tabelanın güvenliğinin sağlanmasına önem veriyoruz. Mutlu müşteri politikamızla dürüst ve şeffaf bir yaratıcılık süreci sunuyor, müşterimizin bize olan güvenine değer veriyor ve müşterimizin bir parçası olarak gördüğümüz firmasının tanıtımını önemsiyor ve en iyisine sahip olmaları için profesyonel ekibimizle birlikte çalışıyoruz.

Tabelaları müşterinin ihtiyacına yönelik olarak kullanılmak istenen amca uygun ve ve kullanılacağı mekana uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Üretilecek ve tasarlanacak ışıklı tabela tasarımında müşterimizin ve firmasının ana unsurlarının ön plana çıkarılması ve tasarımın müşterinin potansiyelini doğru ve şık bir şekilde yansıtması önemlidir. Tablalar firmalar ile müşteriler arasında önemli bir iletişim aracıdır ve verdiği mesajı doğru bir şekilde iletmelidir. Işıklı tabelalar görsel etkileşim araçlarından en önemlilerinden biridir ve müşteriyi doğru etkilemeleri öncelikli amaçlarıdır. Uzun süreli bir tanıtım isteyen firmaların tabelalarının yapıldığı malzemelere gerekli özen ve önemi göstermeleri, ve yapılan işlemleri özenle takip etmeleri gerekmektedir. Onlara bu süreci şeffaf olarak sunacak bir firmayla çalışmaya da özen göstermeliler.